Prestij Trafik Sigortası, aracın kullanımı sırasında bir kimsenin ölümüne, yaralanmasına veya herhangi bir şeyin zarara uğramasına sebep verilmesi halinde, Karayolları Trafik Kanunu’na göre araç sahibinin hukuki sorumluluğunu, zorunlu sigorta limitlerine kadar karşılayan, yasal bir sigorta çeşididir.

Prestij Trafik Sigortası’nın size sunduğu Avantajlar:

 • Otomobil veya kamyonet tipi araçlarınız için yararlanabileceğiniz kaza durumunda çekici gönderimi, lastik değişimi, çilingir gönderimi, akü bitmesi durumunda şarj edilmesi ve yakıt bitmesi durumunda benzin istasyonuna çekim hizmetleri zorunlu trafik sigortası teminatları altındadır.
 • Zorunlu trafik sigorta ücretlerinin uygun, Kasko sigortasının ise çok pahalı olduğunu düşünüyorsanız Cam Kurtaran Hizmeti ile aracınızın camlarını, Lastik Koruyan Teminat ile aracınızın lastiklerini düşük primlerle güvence altına alabileceksiniz (teminatlar otomobil ve kamyonet için farklılık gösterebilir, trafik sigortası hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki karşılaştırma tablosunu kontrol edebilirsiniz)
 • Aracınızı kullanan sürücünün trafik kazası neticesinde vefat etmesi veya sürekli sakat kalması risklerini güvence altına alma imkanı da zorunlu trafik sigortasının faydaları arasındadır.

Teminat

Generali Prestij Trafik Sigortası, kaza sonucunda diğer araca veya üçüncü şahıslara verebileceğiniz zararlar için sizi teminat altına alan zorunlu bir sigorta türüdür.

Aracınız ile yaşayabileceğiniz aşağıdaki durumlara karşı güvence altına alıyoruz:

 • Üçüncü kişilere verebileceğiniz bedeni zararlar
 • Üçüncü kişilere verebileceğiniz maddi zararlar
 • Başka bir araca verebileceğiniz zararlar

Size Özel / Ek Teminatlar

Sigortanızı özelleştirmeye ne dersiniz? Generali ile bu mümkün!

Prestij Trafik Sigortanıza ek teminatları da dahil edin, çok ekonomik fiyatlarla poliçenizi özelleştirin.

Prestij Trafik Ekstra Sigortası

Herhangi bir kaza anında karşı tarafa verebileceğiniz maddi veya bedeni bir zararda hukuki olarak sorumlusunuz. İşte tam bu anda Trafik poliçeniz devreye giriyor ve sorumluluğu sizden devralıyor. Ancak poliçenizde sağlanan yasal limitler her zararı karşılamaya maalesef yetmeyebilir. İşte biz de ne olur ne olmaz dedik ve yasal limitlerinizin üzerine ekstra limit de biz ekledik ve Araç Bakım Hizmeti ile aracınızın ihtiyacı olan bakımı ücretsiz olarak sağladık.

Ayrıca asistans hizmetleri de Prestij Trafik Ekstra Sigortası ile ücretsiz.

Yasal Limitlerin Üstünde Ek Koruma:

Prestij Trafik Ekstra Sigortası ile aracınızın kullanımı esnasında, bir kimsenin ölümüne, yaralanmasına sebep olmanızdan ya da bir araca veya mala zarar vermenizden dolayı tarafınıza düşen yasal sorumluluk limitlerinizin üzerine 250.000 TL’ye kadar ek limit tanımlayarak size ekstra koruma sağlayabiliyoruz.

Araç Bakım Teminatı:

Poliçeniz kapsamında yer alan Araç Bakım Hizmeti ile aracınızdaki 26 noktada yapılacak olan (sistemsel arıza sorgulama, fren sistemi kontrolü, lastik ve jantların kontrolü vb.) Mekanik Check Up hizmeti ve ‘Ozon Bombardımanı ile Koku Giderme’ hizmetini Autoking aracılığıyla ücretsiz olarak sağlıyoruz. Üstelik Oto bakım, koruma ve yağ değişim hizmetlerinden de indirimli olarak yararlanabiliyorsunuz.

Ücretsiz Asistant

Generali Sigorta olarak ihtiyaç duyduğunuzda yanınızdayız. Prestij Trafik Ekstra Sigortası ile zorunlu teminatlara ek olarak 7/24 asistans hizmetlerini de ücretsiz olarak sunuyoruz.

Prestij Trafik Ekstra Sigortanızı Generali’den yaptırın, yola güvenle çıkın.

Teminat

Generali Prestij Trafik Ekstra Sigortası, kaza sonucunda diğer araca veya üçüncü şahıslara verebileceğiniz maddi/bedeni zararlar için sizi teminat altına alan zorunlu bir sigorta türüdür.

Aracınız ile yaşayabileceğiniz aşağıdaki durumlara karşı güvence altına alıyoruz:

 • Üçüncü kişilere verebileceğiniz bedeni zararlar
 • Üçüncü kişilere verebileceğiniz maddi zararlar
 • Başka bir araca verebileceğiniz zararlar
 • Araç Bakım Hizmeti teminatı ile Autoking ayrıcalığıyla 4 farklı hizmet. 

İhtiyacın olan trafik veya kasko sigortasını tespit et.

  İhtiyacınıza uygun konut ve deprem sigortalarını tespit edelim.

   Gelişmiş seçeneklerle hayat sigortalarını keşfedin.

    Ailenizi ve kendinizi masrafları düşünmeden güvenceye alın.

     945+ Reviews

     İDS ile hayatın emin ellerde!

     hayatını ve sevdiğin her şeyi ids ile güvenceye al.

     İDS Sigorta olarak sunduğumuz fırsatlar hakkında hemen bilgi alın. Form bırakın, biz size dönelim.

     HANGİ SİGORTAYA İHTİYACIN OLDUĞUNA KARAR VEREMİYOR MUSUN?

     Danışmanlarımıza Ulaş

     0232 425 4375