Seyahatim Güvende Sağlık Sigortası

Seyahatiniz esnasında bir kaza geçirmeniz veya hastalanmanız durumunda sahip olduğunuz sağlık sigortanız yurtdışında ortaya çıkabilecek sağlık giderlerinizi karşılamayabilir. Seyahatiniz süresince yanınızda bulunması gereken Seyahatim Güvende Sağlık poliçesi, kaza veya hastalık sonucu ayakta/hastanede yatarak tedavi masraflarını ve ani bir rahatsızlık/kaza nedeniyle ortaya çıkan hayati tehlikenin bulunduğu durumları kapsar ve limitler dâhilinde sizi güvence altına alır.

Türk vatandaşlarının Vize uygulamasına tabi tutulduğu ülkeler tarafından, başvuru dökümanlarında zorunlu talep edilen yurtdışı seyahat sigortasını Generali’den alan sigortalılar, zorunlu tutulan asgari 30.000 Euro’luk sağlık teminatının yanında birçok ek avantaja sahip olmaktadır.

Yurtdışı seyahatlerinizde başınıza gelebilecek beklenmedik olaylar veya ortaya çıkabilecek rahatsızlıklara karşı önleminizi alın. Internet sitemiz üzerinden veya acentelerimiz ve çağrı merkezimiz aracılığı ile poliçenizi kolaylıkla satın alabilir, geniş teminatlara ek olarak yurtdışı konuşma süresi kampanyamızdan da faydalanabilirsiniz.

Generali Seyahatim Güvende Sağlık Poliçesi sizi hangi risklere karşı koruyor?

“Vize Paket” ve “Kapsamlı Paket” olarak 2 farklı alternatif ile sunulan Seyahatim Güvende Sağlık ürünlerimizden her biri, vize başvurunuzda zorunlu tutulan asgari teminatları karşılamakta ve artı ek hizmetler sunmaktadır.

Ancak “Kapsamlı Paket” in tercih edilmesinin ciddi avantajları mevcuttur. Vize paket ile karşılaştırıldığında, ek hizmetlerin yanı sıra Turkcell hat sahiplerine özel “yurtdışında geçerli 30 dakikalık konuşma paketi” hizmeti Kapsamlı Paket dahilinde sunulmaktadır.

Generali Seyahatim Güvende Sağlık Poliçesinin Avantajlarından bazıları;

 • “Seyahatim Güvende Kapsamlı Paket” ile Turkcell hat sahiplerine özel yurtdışında geçerli 30 dakikalık konuşma süresi hediye.
 • Seyahatiniz esnasında hastalanmanız veya yaralanmanız durumunda tedavi masraflarınız güvence altında.
 • Seyahatiniz süresince medikal danışmaya ihtiyaç duyarsanız, uzman doktorlarımız telefonun ucunda.
 • Seyahatiniz ile ilgili gerekli olabilecek vize, pasaport, seyahat acentesi gibi konularda danışmanlık hizmeti poliçeniz ile ücretsiz.

Vize zorunluluğu olmasa bile, yurtdışı seyahatlerinizde Seyahat Sağlık Sigortanızı mutlaka yaptırmanızı öneriyoruz. Çok kolay ve hızlı bir şekilde size özel tekliflerimizi İnternet sitemiz üzerinden görüntüleyebilir, acentelerimiz veya Çağrı Merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bagaj sigortası

Seyahate çıkmadan önce yanınıza alacağınız şeyler, genellikle sizin için önemli olan, yanınızdan ayıramadığınız kişisel ve ihtiyaç duyduğunuz eşyalarınız olur. Seyahat sırasında ihtiyaç duyacağınız bu eşyaların kaybolması veya zarar görmesi sizin zor durumda kalmanıza neden olacaktır. İşte böylesi bir durumla karşı karşıya kalmamak için “Bagaj Sigortası” seyahatinize eşlik edecek olan eşyalarınızı koruma altına alır.

Kısaca, seyahat etmeye karar verdiğiniz andan itibaren sigortacınıza gidip bagajınızı sigortalatacağınız sigorta türüne bagaj sigortası denmektedir.

Peki bagaj sigortasına hangi eşyaların dahil olduğu ve hangi durumlarda geçerli olduğu nasıl belirlenmektedir?

Bagaj sigortası yaptırmak için öncelikle sigortacınıza hangi hallerde ve hangi zaman aralığı içerisinde bagajınızın korunmasını istediğinizi beyan etmeniz gerekmektedir. Örneğin, bagaj ve bagaj dışı kişisel eşyalarınızın otel gibi herhangi bir konaklama alanında bulunduğunuz sürece hırsızlık, yangın gibi zarar görebileceği durumlara karşı korunmasını talep ettiğinizde sigortanız bu durumlar için geçerli olacaktır.

Yoğun iş seyahatleri yapıyorsanız, önceliğiniz bilgisayarınız, kıyafetleriniz olabilir.

Tatil amaçlı seyahatleriniz çoğunluktaysa, tatil boyunca ihtiyacınız duyacağınız fotoğraf makinanız, kişisel eşyalarınız olabilir.

Bagaj sigortası, seyahatinizin başladığı ve bittiği yer arasında geçerli olup, belirlediğiniz tarihler arasındaki zaman sürecini ve coğrafi bölgeyi kapsamaktadır.

Seyahatiniz sırasında eşyalarınızın güvende olduğunu bilmek içiniz rahat olmasını sağlayacaktır.

İhtiyacın olan trafik veya kasko sigortasını tespit et.

  İhtiyacınıza uygun konut ve deprem sigortalarını tespit edelim.

   Gelişmiş seçeneklerle hayat sigortalarını keşfedin.

    Ailenizi ve kendinizi masrafları düşünmeden güvenceye alın.

     945+ Reviews

     İDS ile hayatın emin ellerde!

     hayatını ve sevdiğin her şeyi ids ile güvenceye al.

     İDS Sigorta olarak sunduğumuz fırsatlar hakkında hemen bilgi alın. Form bırakın, biz size dönelim.

     HANGİ SİGORTAYA İHTİYACIN OLDUĞUNA KARAR VEREMİYOR MUSUN?

     Danışmanlarımıza Ulaş

     0232 425 4375